Nie będzie crossoveru “Bojacka” i animacji “Tuca & Bertie”. Kilka zmian w oscarowych nominacjach w kategorii „Animacja”. Poznaliśmy datę premiery „Vinland Saga”.
Nie będzie crossoveru “Bojacka” i animacji “Tuca & Bertie”
Pomimo stylistycznych i konceptualnych podobieństw, nie powstanie crossover „Bojacka” i „Tuca & Bertie”. Lisa Hanawalt stwierdziła, że świat jej serialowych bohaterów, czyli Tuca i Berti’ego jest całkiem inny niż Bojacka. Podkreśliła, że ona tworzy luźniejszy, bardziej animowany świat niż jest to w konkurencyjnym projekcie. Jedyne podobieństwo polega na tym, że Bob-Waksberg pełni funkcję producenta wykonawczego w obu przedsięwzięciach.
Nowy zwiastun i data premiery anime “Vinland Saga”
6 lipca odbędzie się streamingowa premiera 24-odcinkowego serialu „Vinland Saga” na Amazon Prime Video w Japonii. Następnie od 7 lipca będzie on pojawiał się na kanale NHK General. Uroczysta premiera serialu będzie miała miejsce w Tokyo’s Shinjuku Wald 9. Wezmą w niej udział reżyser Shuhei Yabuta oraz członkowie obsady: Shizuka Ishigami, Yūto Uemura, and Kenichirou Matsuda.
Nowy film anime z serii “Detective Conan” potwierdzony
Japoński magazyn Weekly Shonen Sunday, że powstanie kolejny film z serii anime “Detective Conan” – będzie to już dwudziesta czwarta (!) produkcja tego typu. Na ten moment wiadomo tylko, że film powinien ukazać gdzieś w roku 2020.
Zmiany w oscarowych nominacjach dla kategorii “ANIMACJA”
Kategoria “Animated Feature” – zniesiony zostaje wymóg, że musi się pojawić conajmniej 8 animowanych pretendentów, aby kategoria była w ogóle rozpatrywana. Dodatkowo, głosowanie będzie otwarte dla wszystkich członków Short Films and Feature Animation Branch
Kategorie krótkometrażowe – zasada stanowi, że aby kwalifikować się do nagrody, film musi mieć minimum 7-dniowy obieg kinowy w hrabstwie Los Angeles, z co najmniej trzema projekcjami dziennie. W ramach dyskusji dodano do tego wymogu nową lokalizację. Teraz twórcy mogą wyświetlać swój film albo w Los Angeles, albo w Nowym Jorku.
Kategoria Foriegn Language Film – została zastąpiona inną nazwą: Międzynarodowym Filmem Fabularnym, w obrębie której o statuetki będą walczyły obrazy animowane i dokumentalne. Kapituła uznała, że nowa nazwa lepiej reprezentuje przesłanie Akademii i promuje pozytywny i wszechstronny pogląd na film oraz sztukę filmową.